​Novým ředitelem spory zmítané Fakultní nemocnice Ostrava (FNO) je od dnešního dne chirurg a dosavadní náměstek ředitele pro vědu a výzkum Petr Vávra. Dočasným vedením nemocnice ho pověřil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Vávra vystřídal Evžena Machytku, který rezignoval kvůli sporům v nemocnici. Dnes zopakoval, že jeho hlavním cílem je uklidnit dění ve zdravotnickém zařízení.

„Hned od začátku se budu hlavně snažit zklidnit situaci v nemocnici. Věřím, že se mi to podaří i ve spolupráci s přednosty klinik. Určitě se chci co nejdříve sejít s vedením Moravskoslezského kraje i města Ostravy, ale prioritou je jednání se zástupci Lékařské fakulty Ostravské univerzity,“ řekl Vávra.

„Velmi dobře si uvědomuji, že je to pro nás klíčový partner. Bez něj nejsme například schopni jmenovat přednosty klinik. Personální změny ale rozhodně neplánuji,“ řekl Vávra. Právě mezi nemocnicí a lékařskou fakultou panují dlouhodobě napjaté vztahy,“ dodává.

Vávra uvedl, že jednání s některými přednosty zahájil už během víkendu a chce v nich pokračovat i v tomto týdnu. Stejně tak se chce ještě tento týden setkat s představiteli lékařské fakulty i zástupci kraje a města.

Zobrazit originál článku