Léčba homoroidů, Ostrava-Klimkovice, koloproktologická ordinace

Metody léčby hemoroidů, které na klinice v Ostravě-Klimkovicích v rámci koloproktologické praxe nabízíme:

 

Konzervativní terapie

Léčba hemoroidů pomocí konzervativní terapie. Tato terapie (léčba hemoroidů) je indikována u akutních potíží a dále u pacientů, u kterých na základě rektoskopie nebyl indikován léčebný zákrok – většinou pro I. stadium hemoroidů. Léčba pomocí konzervativní terapie spočívá v úpravě stravovacích návyků, péči o řádnou kašovitou stolici a aplikací koupelí, mastí a čípků.

Barronova ligace

Mnou velice oblíbená metoda léčba hemoroidů, která spojuje rychlost zákroku, ambulantní léčbu i vynikající terapeutické výsledky. Léčba hemoroidů pomocí této metody spočívá s nasazení kroužků (gumiček) na bázi hemoroidálního uzlu a v jeho zaškrcení. Barronova ligace je vhodná pro stadia I. a II., výjimečně i stadium III.

Metoda D.G.H.A.L.

Doppler Guided Haemorrhoidal Artery Ligation (D.G.H.A.L.) je nová metoda určená prakticky pro všechna stadia léčby hemoroidů. Spočívá v zavedení jednorázové ultrazvukové sondy. Pomocí ultrazvuku vyhledáme tepnu, která hemoroidy zásobuje. Jednoduchým podvazem je pak tepna uzavřena a krev přestává do hemoroidální pleteně proudit.  Léčba metodou D.G.H.A.L. je vhodná i pro akutně krvácející uzly.

Longova operace

Tato již poměrně široce rozšířená metoda léčby hemoroidů má velmi úzké spektrum indikací a je na mnohých pracovištích používaná nesprávně. Používáme ji od roku 1999 a byli jsme vybráni jako jedno z prvních pracovišť, kde byla metoda zkoušena. Nyní ji používáme především pro léčbu análního prolapsu spojeného s III. stadiem onemocnění. Jedná se operaci za použití stapleru.

Klasické operace pomocí harmonického skalpelu

Pro léčbu hemoroidů používáme klasické operační postupy – operace dle Parkse, Morgan-Milligana či Fergusona. Pacientům i při těchto operacích léčby hemoroidů nabízíme použití moderní techniky – harmonického skalpelu, čímž se operace stává rychlejší, přehlednější a bezpečnější.

Objednejte se prosím

Telefonické objednávky přijímáme vždy v pondělí od 16:00 do 20:00 hod.

Kontaktní informace

Chirurgická a koloproktologická ambulance
Lidická 19
Klimkovice

Po. 16 – 20 hod.
Čt. 16 – 20 hod.

Mobil: 737 550 050 (pondělí po 16. hodině)
E-mail: petrvavra@yahoo.co.uk