Hydrocolon v kostce

Podstatou terapie hydrocolon

je zcela uzavřený terapeutický systém umožňující hlubokou očistu střeva a intenzivní podporu jeho regenerace, a především správné funkce.

Hydrocolon terapie (nebo také colonhydroterapie) je zjednodušeně řečeno vyčištění tlustého střeva, který pacientovi provádí školený personál.

Vedle řady propagátorů této metody je však třeba přiznat, že existují i odpůrci, kteří naopak varují, že může dojít k porušení střeva, z něhož se navíc odplavují i prospěšné látky. Hydrocolon terapie je jednou z módních metod, její prospěšnost je však někdy zpochybňována.

Metodu hydrocolon doporučujeme použít

K odstranění zbytků natrávené stravy, které přetrvávají na střevní stěně či zachycené ve střevních „záhybech“

K obnovení zdravé střevní mikroflóry

K odstranění zbytků nežádoucích látek, které mohou narušovat přirozenou činnost střev

Ke snížení množství nežádoucích baktérií a jejích toxinů uvnitř střeva

K obnovení optimálního vstřebávání vody, minerálů a vitamínů

Ke snížení výskytu ložiskového zatížení střevní sliznice, které je často příčinou zánětů či zhoubných nádorů

Když nejsou toxické látky vyloučeny z těla, hromadí se v tukových buňkách
zatížený organizmus a imunitní systém narušuje schopnost organizmu vstřebávat důležité vitamíny, živiny a kyslík.

Onemocnění, kde může být hydrocolon terapie prospěšná

Výrazné zlepšení imunitního systému

Pomáhá odstraňovat trávící obtíže (chronická zácpa, průjmy, nadýmání)

Podílí se na harmonizaci organismu

Pomáhá při léčbě opakovaných gynekologických obtíží

Pomáhá při léčbě výtoku, zánětu vaječníků

Pomáhá při léčbě chronických kožních onemocnění (ekzém a akné)

Pomáhá odstraňovat příčiny alergií

Je vhodná pro léčbu únavového syndromu

Vhodná při bolestech hlavy

Detoxikace organismu

Hydrocolon terapie je doporučována jako součást pravidelné detoxikace organismu. Mechanické čištění tlustého střeva je doporučeno kombinovat s odlehčenou detoxikační dietou, jaterní očistou nebo půstem. Její prospěšnost byla potvrzena také při potížích typu bolesti hlavy, stresu nebo nadýmání. Využití hydrocolonterapie je spojena vždy s myšlenkou pročištění, dostatečného vyživení a ozdravení organismu. Naopak terapie hydrocolon není doporučována jako prostředek k hubnutí.

Časování a doporučení hydrocolon

Hydrocolon terapie je doporučována v sérii 3 terapií v období 1-2 týdnů, celou proceduru pak opakovat po půl až jednom roce.
Nejlepším obdobím na tuto kúru je jaro a podzim.

Průběh hydrocolon terapie

Hydrocolon terapie je klienty zpravidla velmi dobře vnímána a snášena. Terapie se provádí v uvolněné poloze na zádech, kdy je jednorázovým aplikátorem v přesně stanoveném režimu tlaku i teploty do střeva vpouštěna upravená voda. Při současné masáži celého břicha terapeutkou se postupně uvolňuje obsah střev a ten je stejným aplikátorem přes prosklenou část přístroje odváděn do odpadu. Terapeut po celou dobu výkonu komunikuje s klientem, pečlivě sleduje průběh terapie a reguluje vlastní intenzitu výplachu. Systém hydrocolon terapie je zcela uzavřený a zaručuje příjemný průběh bez zápachu a nežádoucích projevů.

Během intenzivní hydrocolon terapie dochází k masivnímu vyplachování usazenin a toxických látek ze střeva. Současně ale dochází k odplavení i prospěšných mikroorganismů, a ty je pak nutné po hydrocolon terapii doplnit v podobě probiotik.

Kontraindikace hydrocolon terapie

Hydrocolon terapie není doporučována v době těhotenství, při nádorovém postižení střev, při akutním zánětlivém onemocnění střev, při Crohnově chorobě a ulcerózní colitidě. Při nejasných stavech je doporučeno provést vyhodnocení kontraindikací lékařem.

Objednejte se na terapii Hydrocolon

TELEFON: +420 776 667 221